Hyperloop pioniers kijken naar Vlaanderen voor realisatie matuur Hyperloop ecosysteem

Gepubliceerd op 30 mei 2022

Vlaanderen kan een strategische partner zijn in de uitrol van het Hyperloop netwerk. Dit zijn de conclusies van VIL, aangesteld als Hyperloop manager door de Vlaamse regering.

De interesse vanuit de leidende Hyperloop pioniers naar de belangrijke technologische troeven hiervoor in Vlaanderen is groot en vertaalt zich in meer dan dertig concrete ontmoetingen met het oog op samenwerking.

Matchmaking

VIL legde contact met alle Hyperloop ontwikkelaars wereldwijd en zo de fundamenten voor Vlaamse bedrijven en onderzoeksinstellingen om met hun expertise effectief bij te dragen aan een matuur Hyperloop ecosysteem dat het transportparadigma drastisch zal veranderen. 

De wereldwijde Hyperloop pioniers (Hardt Hyperloop - Nederland, Nevomo - Polen, Swisspod - Zwitserland, Transpod – Canada en Zeleros - Spanje) tekenen allen present op de door VIL vandaag georganiseerde matchmaking met Vlaamse knowhow aanbieders.  

Vlaams minister van Innovatie: 'Dit project is dan ook een mooi voorbeeld van de Vlaamse doelstellingen om in te zetten op duurzame innovatie die we nadien dan ook kunnen exporteren naar andere landen. Het Hyperloop concept biedt heel wat kansen om de CO2-uitstoot van de logistiek te verminderen. Dit internationaal event toont aan dat er interesse is van het buitenland voor deze Vlaamse technologie, wat we dus alleen maar kunnen toejuichen.'

Dit kan je ook interesseren

08 oktober 2026

Commissie voor Werk, Economie, Wetenschap, Innovatie en Sociale Economie (WEWIS) (8 oktober 2026)

O.a. verankeren van technologische ontwikkeling in Vlaanderen, annulering van het Plug Powerproject, beperkte gebruik van ecologische steunmaatregelen bij kmo's, impact van de hitte en de droogte op de Vlaamse economie, de heroriëntering van traditionele industriële sites naar een defensie- of veiligheidsbestemming door buitenlandse actoren en Europese ambitie op het vlak van ruimtevaart en maanexploratie.

07 oktober 2026

Commissie voor Werk, Economie, Wetenschap, Innovatie en Sociale Economie (WEWIS) (7 oktober 2026)

O.a. bescherming van au pairs, instellen van een plafond op de administratieve kosten die dienstenchequebedrijven aanrekenen, activering van werkzoekenden na het verlies van de werkloosheidsuitkering en transitie van werkzoekenden naar ondernemerschap.
02 oktober 2026

EU-nieuws deze week | 28 september - 2 oktober 2026

Onder de titel ‘EU-nieuws’ verzamelt het departement EWI voor u relevante items over economie, wetenschap en innovatie uit de EU-nieuwsstroom van de afgelopen week.

Blijf wekelijks op de hoogte

Wij brengen u wekelijks de laatste weetjes, publicaties en cijfers over economie, wetenschap en innovatie in Vlaanderen in uw mailbox.

Nieuwsgierig naar onze voorbije nieuwsbrieven? Bekijk hier ons archief.