O&O-uitgaven in Europa voorbije tien jaar sterkst gestegen in Oostenrijk en België

Gepubliceerd op 01 december 2017

De uitgaven voor onderzoek en ontwikkeling (0&0) in de Europese landen zijn tussen 2006 en 2016 het sterkst toegenomen in Oostenrijk en België. Dat blijkt vrijdag uit cijfers van het Europees bureau voor de statistiek Eurostat (onderaan deze pagina te downloaden).

In België werd vorig jaar 10,52 miljard euro uitgegeven aan onderzoek en ontwikkeling, waar dat in 2006 nog 5,93 miljard euro was. De O&O-uitgaven in ons land waren daarmee in 2016 goed voor 2,49 procent van het bbp, tegenover 1,81 procent van het bbp tien jaar eerder.

Met een stijging van 0,68 procentpunt over tien jaar, kent België het op één na hoogste groeiritme. Alleen Oostenrijk (+0,73 procentpunt tot 3,09 pct van het bbp) doet beter.

Het Europese land met de grootste O&O-uitgaven gemeten naar het bbp, is Zweden (3,25 pct), gevolgd door respectievelijk Oostenrijk (3,09 pct), Duitsland (2,94 pct), Denemarken (2,87 pct), Finland (2,75 pct) en België (2,49 pct).

Het Europese gemiddelde ligt op 2,03 pct van het bbp. Tien landen hebben een percentage van minder dan 1 procent. Het gaat om Letland, Roemenië, Cyprus, Malta, Litouwen, Bulgarije, Slovakije, Kroatië, Polen en Griekenland.

(Bron: Belga)

R&D intensity above 3% in Sweden and Austria https://t.co/EcMqmgwfYM pic.twitter.com/XxUAmrOGFt

— EU_Eurostat (@EU_Eurostat) 1 december 2017

Dit kan je ook interesseren

08 oktober 2026

Commissie voor Werk, Economie, Wetenschap, Innovatie en Sociale Economie (WEWIS) (8 oktober 2026)

O.a. verankeren van technologische ontwikkeling in Vlaanderen, annulering van het Plug Powerproject, beperkte gebruik van ecologische steunmaatregelen bij kmo's, impact van de hitte en de droogte op de Vlaamse economie, de heroriëntering van traditionele industriële sites naar een defensie- of veiligheidsbestemming door buitenlandse actoren en Europese ambitie op het vlak van ruimtevaart en maanexploratie.

07 oktober 2026

Commissie voor Werk, Economie, Wetenschap, Innovatie en Sociale Economie (WEWIS) (7 oktober 2026)

O.a. bescherming van au pairs, instellen van een plafond op de administratieve kosten die dienstenchequebedrijven aanrekenen, activering van werkzoekenden na het verlies van de werkloosheidsuitkering en transitie van werkzoekenden naar ondernemerschap.
02 oktober 2026

EU-nieuws deze week | 28 september - 2 oktober 2026

Onder de titel ‘EU-nieuws’ verzamelt het departement EWI voor u relevante items over economie, wetenschap en innovatie uit de EU-nieuwsstroom van de afgelopen week.

Blijf wekelijks op de hoogte

Wij brengen u wekelijks de laatste weetjes, publicaties en cijfers over economie, wetenschap en innovatie in Vlaanderen in uw mailbox.

Nieuwsgierig naar onze voorbije nieuwsbrieven? Bekijk hier ons archief.