Steunmaatregelen coronacrisis: ruim 1 miljard euro aan premies uitbetaald

Gepubliceerd op 28 mei 2020

Vlaanderen heeft al voor meer dan 1 miljard euro aan hinder- en compensatiepremies uitbetaald. Dat heeft Vlaams minister van Economie Hilde Crevits in het Vlaams Parlement gezegd. Tegen 8 juni zal dat bedrag oplopen tot 1,4 miljard euro. Voor de horecasector zal dat ongeveer 300 miljoen euro zijn.

Sinds 13 maart 2020 krijgen ondernemingen die verplicht hun locatie moe(s)ten sluiten een hinderpremie. Tot 5 april was dat een eenmalige premie van 4.000 euro, vanaf 6 april is dat een dagpremie van 160 euro per extra sluitingsdag.

Daarnaast is er ook voor ondernemingen die niet moesten sluiten maar wel een omzetverlies van meer dan 60 procent hebben in de periode van 15 maart tot en met 30 april een compensatiepremie van 3.000 euro.

Volgens minister Crevits is er intussen voor ruim 1 miljard euro aan premies uitbetaald.

"102.874 ondernemers hebben de hinderpremie ontvangen, in totaal werd zo al bijna 433 miljoen uitbetaald. Er werd ook al bijna 492 miljoen euro aan dagpremies uitbetaald. Daarnaast kregen 34.445 ondernemers de compensatiepremie, in totaal werd zo al ruim 103 miljoen euro uitbetaald."

Volgens de minister kan het premiebedrag voor de horecasector tot 8 juni ook oplopen tot 300 miljoen euro.

"Uiteraard zal als de horeca opnieuw opent, dat in het begin nog niet aan de volledige omzet zijn van voor de crisis. We kennen de bezorgdheden en zijn ook in gesprek met de sector", aldus Crevits.

(Bron: Belga)

 

Videoverslag EWI-commissie 

Dit kan je ook interesseren

08 oktober 2026

Commissie voor Werk, Economie, Wetenschap, Innovatie en Sociale Economie (WEWIS) (8 oktober 2026)

O.a. verankeren van technologische ontwikkeling in Vlaanderen, annulering van het Plug Powerproject, beperkte gebruik van ecologische steunmaatregelen bij kmo's, impact van de hitte en de droogte op de Vlaamse economie, de heroriëntering van traditionele industriële sites naar een defensie- of veiligheidsbestemming door buitenlandse actoren en Europese ambitie op het vlak van ruimtevaart en maanexploratie.

07 oktober 2026

Commissie voor Werk, Economie, Wetenschap, Innovatie en Sociale Economie (WEWIS) (7 oktober 2026)

O.a. bescherming van au pairs, instellen van een plafond op de administratieve kosten die dienstenchequebedrijven aanrekenen, activering van werkzoekenden na het verlies van de werkloosheidsuitkering en transitie van werkzoekenden naar ondernemerschap.
02 oktober 2026

EU-nieuws deze week | 28 september - 2 oktober 2026

Onder de titel ‘EU-nieuws’ verzamelt het departement EWI voor u relevante items over economie, wetenschap en innovatie uit de EU-nieuwsstroom van de afgelopen week.

Blijf wekelijks op de hoogte

Wij brengen u wekelijks de laatste weetjes, publicaties en cijfers over economie, wetenschap en innovatie in Vlaanderen in uw mailbox.

Nieuwsgierig naar onze voorbije nieuwsbrieven? Bekijk hier ons archief.