Vlaamse Regering investeert één miljoen euro in warmtenet Oostende

Gepubliceerd op 08 mei 2017

De Vlaamse Regering zal een miljoen euro investeren in een warmtenet op de industriezone Plassendale. Dat bedrag wordt toegekend aan een project van de Oostendse energiecoöperatie BeauVent. Dat is beslist op de ministerraad vrijdag, op voorstel van Vlaams minister van Economie Philippe Muyters.

De financiële steun voor het warmtenet komt uit het Vlaamse Hermesfonds, een fonds voor flankerend economisch beleid. Het totale project zou 5,9 miljoen euro bedragen. Het project wordt in verschillende fasen uitgerold, in een eerste fase gaat het over een lengte van 4,5 km.

Een warmtenet verwarmt op basis van restwarmte. In dit geval gebruikt de energiecoöperatie in eerste instantie restwarmte van onder meer Biostoom en de afvalintercommunale IVOO.

Het totale afzetpotentieel bedraagt ongeveer 15 Gigawatt. Het warmtenet wordt nog dit jaar aangelegd. De eerste leveringen zouden al vanaf oktober 2017 beginnen.

Belangrijk is dat burgercoöperanten mee kunnen investeren in BeauVent, wat het draagvlak vergroot.

(Bron: Belga)

Video WTV / Focus

Dit kan je ook interesseren

09 oktober 2026

EU-nieuws deze week | 05 - 09 oktober 2026

Onder de titel ‘EU-nieuws’ verzamelt het departement EWI voor u relevante items over economie, wetenschap en innovatie uit de EU-nieuwsstroom van de afgelopen week.
08 oktober 2026

Commissie voor Werk, Economie, Wetenschap, Innovatie en Sociale Economie (WEWIS) (8 oktober 2026)

O.a. verankeren van technologische ontwikkeling in Vlaanderen, annulering van het Plug Powerproject, beperkte gebruik van ecologische steunmaatregelen bij kmo's, impact van de hitte en de droogte op de Vlaamse economie, de heroriëntering van traditionele industriële sites naar een defensie- of veiligheidsbestemming door buitenlandse actoren en Europese ambitie op het vlak van ruimtevaart en maanexploratie.

07 oktober 2026

Commissie voor Werk, Economie, Wetenschap, Innovatie en Sociale Economie (WEWIS) (7 oktober 2026)

O.a. bescherming van au pairs, instellen van een plafond op de administratieve kosten die dienstenchequebedrijven aanrekenen, activering van werkzoekenden na het verlies van de werkloosheidsuitkering en transitie van werkzoekenden naar ondernemerschap.

Blijf wekelijks op de hoogte

Wij brengen u wekelijks de laatste weetjes, publicaties en cijfers over economie, wetenschap en innovatie in Vlaanderen in uw mailbox.

Nieuwsgierig naar onze voorbije nieuwsbrieven? Bekijk hier ons archief.