Wat zijn de toekomstige STI-indicatoren?

Gepubliceerd op 13 juni 2016

19-21 september

Tijdens de OESO-conferentie "Blue Sky III" van 19 tot 21 september 2016 in Gent zullen meer dan 75 sprekers de volgende generatie van data en indicatoren bediscussiëren die nodig zijn om wetenschap en innovatie te monitoren.

Zes thema's

De debatten zijn gegroepeerd rond deze zes thema's:

  • What new models and tools for measuring science and innovation impacts?
  • Science and innovation policy-making in the Big Data era
  • Scope and limits of indicator use by STI policy
  • New data and frontier tools: the challenge for official statistics in science and innovation
  • Towards more inclusive science and innovation indicators
  • Looking forward: what data infrastructures and partnerships? 

>> Lees hier meer over het programma

>> Inschrijven kan vanaf nu (Early Bird tot 30 juni 2016)

Het Pand

OECD Blue Sky heeft om de tien jaar plaats. Eerdere gaststeden waren Parijs (1996) en Ottawa (2006).  Het evenement wordt georganiseerd door departement EWI en Belspo in samenwerking met Stad Gent, Universiteit Gent, Gent BC en Toerisme Gent en heeft plaats in Het Pand.

Dit kan je ook interesseren

08 oktober 2026

Commissie voor Werk, Economie, Wetenschap, Innovatie en Sociale Economie (WEWIS) (8 oktober 2026)

O.a. verankeren van technologische ontwikkeling in Vlaanderen, annulering van het Plug Powerproject, beperkte gebruik van ecologische steunmaatregelen bij kmo's, impact van de hitte en de droogte op de Vlaamse economie, de heroriëntering van traditionele industriële sites naar een defensie- of veiligheidsbestemming door buitenlandse actoren en Europese ambitie op het vlak van ruimtevaart en maanexploratie.

07 oktober 2026

Commissie voor Werk, Economie, Wetenschap, Innovatie en Sociale Economie (WEWIS) (7 oktober 2026)

O.a. bescherming van au pairs, instellen van een plafond op de administratieve kosten die dienstenchequebedrijven aanrekenen, activering van werkzoekenden na het verlies van de werkloosheidsuitkering en transitie van werkzoekenden naar ondernemerschap.
02 oktober 2026

EU-nieuws deze week | 28 september - 2 oktober 2026

Onder de titel ‘EU-nieuws’ verzamelt het departement EWI voor u relevante items over economie, wetenschap en innovatie uit de EU-nieuwsstroom van de afgelopen week.

Blijf wekelijks op de hoogte

Wij brengen u wekelijks de laatste weetjes, publicaties en cijfers over economie, wetenschap en innovatie in Vlaanderen in uw mailbox.

Nieuwsgierig naar onze voorbije nieuwsbrieven? Bekijk hier ons archief.