Witboek 'Een Nieuw Industrieel Beleid voor Vlaanderen'

Gepubliceerd op 27 mei 2011

Witboek

De Vlaamse Regering keurde op 27 mei het witboek 'Een Nieuw Industrieel Beleid voor Vlaanderen' goed. Het witboek formuleert een overkoepelende visie op de toekomst van de industrie in Vlaanderen.

Krachtlijnen hierbij zijn het versnellen van de transformatie van de industrie, de gerelateerde diensten en het sociaal weefsel, gesteund op nieuwe waardecreatie en op een productiviteit- en flexibiliteitoffensief.

Verder verloop

Het witboek wordt nu bezorgd aan het Vlaams Parlement, aan de SERV en aan de VRWI. De betrokken ministers worden gevraagd om de maatregelen ter implementatie van dit Witboek aan de regering voor te leggen. Het Interministerieel Comité Industrie, samengesteld uit de ministers van Economie, van Werk en van Innovatie, wordt opgericht.

 

Dit kan je ook interesseren

02 oktober 2026

EU-nieuws deze week | 28 september - 2 oktober 2026

Onder de titel ‘EU-nieuws’ verzamelt het departement EWI voor u relevante items over economie, wetenschap en innovatie uit de EU-nieuwsstroom van de afgelopen week.
01 oktober 2026

Beslissingen Vlaamse Regering - Werk, Economie, Wetenschap, Innovatie en Sociale Economie (1 oktober 2026)

O.a. uitvoering decreet over het stelsel van Loopbaankrediet en voorontwerp van verzameldecreet Werk.
30 september 2026

Septemberverklaring 2026

Minister-president Matthias Diependaele legde vandaag in het Vlaams Parlement de Septemberverklaring van de Vlaamse Regering af. Daarin werd de algemeen maatschappelijke situatie en de krachtlijnen van de Vlaamse begroting voor 2027 geschetst.

Blijf wekelijks op de hoogte

Wij brengen u wekelijks de laatste weetjes, publicaties en cijfers over economie, wetenschap en innovatie in Vlaanderen in uw mailbox.

Nieuwsgierig naar onze voorbije nieuwsbrieven? Bekijk hier ons archief.